Prosedür Kuralları

Meyer & Meyer Holding SE & Co. KG çalışanlarının ve üçüncü tarafların (örneğin tedarikçi çalışanları) uyum ihlallerini (İhbarcıları Koruma Yasası’nın 2. Bölümüne uygun olarak yasa ihlalleri, örneğin cezai suçlar, aynı zamanda veri koruma ihlalleri, çalışma süresi veya asgari ücret ihlalleri gibi idari suçlar) ve insan hakları ve çevresel riskler ve ihlaller (hem kendi iş alanında hem de tedarik zincirinde) hakkındaki bilgileri bildirmelerini sağlamak için kendisi ve bağlı kuruluşları için uygun bir şikayet prosedürü oluşturmuştur. Daha fazla ayrıntı için lütfen Davranış Kurallarına bakınız.

 

 

Aşağıdaki genel bakışta gösterildiği gibi, ihbarcıların bir rapor sunmaları için çeşitli iletişim kanalları mevcuttur. Gelen raporlar ihbarcılara teyit edilir. Raporlar daha sonra ele alınmak ve açıklığa kavuşturulmak üzere şirket içindeki ilgili departmanlara iletilir. Tespit edilen ihlaller derhal düzeltilir.

 

 

İhbarcılara gizlilik ve istenirse anonimlik güvencesi verilir. Bu durum ihbarcı için herhangi bir maliyet oluşturmaz. Bilgileri ombudsman ile tartışmak mümkündür. Ombudsman bağımsızdır ve gizliliğe bağlıdır.

 

 

Şikayet prosedürünün etkinliği yılda en az bir kez ve geçici olarak gözden geçirilir. Aşağıdaki genel bakış genel bir bakış sunmaktadır.